Sokolnictví Griffin

Historické slavnosti průvody, tržiště, dobové hostiny a bitvy

Již několik let se naši dravci účastní historických průvodů, trhů a slavností, při kterých se sokolníci prezentují v dobových kostýmech. Tato atraktivní podívaná se setkala s velkým zájmem veřejnosti, a tak jsme pravidelně zváni na akce měst, hradů a zámků, jako např. Liberecký jarmark, slavnosti sv. Jiřího v Poděbradech, trhy v Úštěku, v Bousově, ve Vimperku, Tečovicích u Zlína, hradní a zámecké slavnosti na Troskách, v Dobříši, Hasištejně a mnoho dalších. Na těchto akcích tvoří dravci společně se sokolníky jedinečnou dobovou kulisu a nebo se mohou i aktivně zúčastnit formou svého vlastního programu. Vše záleží na možnostech daného místa, kde se může s dravci létat a domluvě s našimi sokolníky.

Filmování a tvorba reklam

Práce s dravci a ostatními zvířaty pro film a tvorbu reklam je specifickou objednávkou. Naši sokolníci spolupracovali při tvorbě mnoha filmů, např. Kafkovy lásky, Pevnost, Charlota, Sedmero krkavců, Král posledních dnů, Jak si zasloužit princeznu, Princezna Fantaghiro II.a III., Princezna Arabela, Could Mountains, Casanova, Hellboy´s, Van Helsink …

Výcvik, odborná péče a umístění soukromého dravce

Tuto službu poskytujeme v areálu dravých ptáků v zámeckém parku při zámku Sychrov, nebo i ve velmi krátké budoucnosti při zámku Pohled. Zájemcům o sokolnictví nabízíme teoretickou i praktickou přípravu na sokolnické zkoušky. Pomoc při vybrání vhodného dravce a s vlastním výcvikem pod dohledem zkušeného sokolníka. Dravce je možno umístit v našem areálu, s plnou péčí, což znamená nejen krmení a stálá možnost vykoupání v čerstvé vodě, ale také například udržovací výcvik během týdne. Dravec bude připraven na Vaši návštěvu tak, aby jste si mohli vychutnat každou volnou chvilku strávenou s ním. Také můžeme jen pomoci s vyřešením umístění a nedostatku času na péči o dravce ve výcviku nebo během dovolené. Podmínkou je, před umístěním Vašeho dravce do areálu, předložit jeho veterinární osvědčení, doklad o nabytí a povolení k chovu. Potvrzení naší smlouvy o škodách na dravci a dravcem způsobené se vyřizuje předem.

Prezentační akce, soukromé párty

Přednášky ekologické výchovy

S přednáškovou činností máme dlouholeté zkušenosti v centrech ekologické výchovy, v rámci "Dnu země", na letních táborech dětí a ochránců přírody, přednášky na školách a ve školkách.

 

 

Zámek Pohled, spol. s r.o.